Mesaj gönder
Shenzhen Best Automation Equipment Co., Ltd.
Bizimle iletişim kur

İlgili kişi : Richard

Telefon numarası : +8618871123460

Naber : +8618871123460

Free call

Pilli otomatik punta kaynak makinesinin doğru kullanımı

September 2, 2021

1、 Pilli otomatik nokta kaynak makinesinin doğru kullanım yöntemi aşağıdaki gibidir:

1. Kaynak sırasında, akülü otomatik punta kaynak makinesinin elektrot çubuğunun konumu, elektrot kaynağa yeni bastırıldığında elektrot kolları birbirine paralel kalacak şekilde ayarlanmalıdır.

2. Akım düzenleyici anahtarın kademe sayısı, kaynak kalınlığına ve malzemesine göre seçilebilir.Güç açıldıktan sonra, güç gösterge ışığı yanmalıdır ve yaylı basınç somunu ayarlanarak ve sıkıştırma derecesi değiştirilerek elektrot basıncı elde edilebilir.

3. Yukarıdaki ayarı tamamladıktan sonra, akülü otomatik punta kaynak makinesi önce soğutma suyunu ve ardından kaynak için güç kaynağını bağlayabilir.Kaynak işlemi prosedürü: kaynağı iki elektrot arasına yerleştirin, ayak pedalına basın ve üst elektrotu kaynak parçası ile temas ettirin ve basınçlandırın.Ayak pedalına sürekli basıldığında, güç kontağı anahtarı bağlanır, böylece trafo çalışmaya başlar ve ikincil devreye enerji vererek kaynağı ısıtır.Belirli bir süre kaynak yaptıktan sonra pedal bırakıldığında elektrot yükselir ve önce güç kaynağı kesilir ve daha sonra yayın gerginliği ile orijinal durumuna geri döner ve tek nokta kaynak işlemi sona erer.

4. Kaynakların hazırlanması ve montajı: Çelik kaynaklar kaynak yapılmadan önce tüm kir, yağ lekesi, oksit tortusu ve pas temizlenmelidir.Sıcak haddelenmiş çelik için, taşlama çarkı ile dekapaj yapmak, kum püskürtmek veya oksit tortusunu çıkarmak en iyisidir.Temiz olmayan kaynak parçası punta kaynağı yapılabilse de, elektrotun hizmet ömrünü ve punta kaynağının üretim verimliliğini ve kalitesini ciddi şekilde azaltır.İnce kaplamalı orta ve düşük karbonlu çelik doğrudan kaynak yapılabilir.

2、 Pilli otomatik punta kaynak makinesi için talimatlar

Nokta kaynak makinesi, çift taraflı çift nokta aşırı akım kaynağı ilkesini benimser.Çalışma sırasında, iki elektrot, iki elektrotun basıncı altında belirli bir temas direnci oluşturmak için iş parçasına basınç uygular.Kaynak akımı bir elektrottan diğer elektrota aktığında, iki temas direnç noktasında anlık bir sıcak füzyon oluşur ve kaynak akımı iki iş parçası boyunca diğer elektrottan bir devre oluşturmak üzere bu elektrota akar, Zarar vermeyin kaynaklı parçaların iç yapısı.

Punta kaynağı işlemi, soğutma suyunu açmaktır;

Kaynaklı parçanın yüzeyini temizleyin.Doğru montajdan sonra, üst ve alt elektrotların arasına gönderin ve iyi temas etmesi için basınç uygulayın;

İki iş parçasının temas yüzeyleri, Nuggets oluşturmak için güç ile ısıtılır ve kısmen eritilir;

Lehim eklemleri oluşturmak için külçeyi soğutmak ve basınç altında katılaştırmak için elektrik kesintisinden sonra basıncı koruyun;

Basıncı kaldırın ve iş parçasını çıkarın.Kaynak akımı, elektrot basıncı, enerji verme süresi ve elektrot çalışma yüzeyi boyutu gibi kaynak parametreleri kaynak kalitesi üzerinde önemli bir etkiye sahiptir.

Pilli otomatik punta kaynak makinesi, elektrot üzerindeki lehim ve kaynaklı malzemeyi birleştirmek amacıyla eritmek için pozitif ve negatif kutuplar arasındaki anlık kısa devre tarafından üretilen yüksek sıcaklıktaki arkı kullanır.Elektrikli kaynak makinesinin yapısı çok basittir.Açıkça söylemek gerekirse, 220V AC'yi DC veya AC olabilen düşük voltajlı, yüksek akımlı bir güç kaynağına dönüştüren yüksek güçlü bir transformatördür.Kaynak transformatörünün kendine has özellikleri vardır, yani keskin voltaj düşüşü özelliklerine sahiptir.

Bizimle temasa geçin

Mesajınız Girin