Mesaj gönder
Shenzhen Best Automation Equipment Co., Ltd.
Bizimle iletişim kur

İlgili kişi : Richard

Telefon numarası : +8618871123460

Naber : +8618871123460

Free call

Otomatik punta kaynak makinesinin ana bileşimi ve özellikleri

September 2, 2021

Otomatik punta kaynak makinesinin ana bileşimi ve özellikleri.Shenzhen en iyi otomasyon ekipmanları Co., Ltd., Guanlan, Bao'an'da bulunmaktadır.2005 yılında kurulmuş olup, punta kaynak makinası, ikinci el punta kaynak makinası, etiket yırtma makinası, metal ultrasonik kaynak makinası, yapışkan bant makinası, montaj hattı, konveyör, test cihazı, standart dışı otomasyon ekipmanları üretimi ve satışı konusunda uzmanlaşmıştır. ve diğer ürünler.

Otomatik punta kaynak makinesinin ana bileşimi ve özellikleri aşağıdaki gibidir:

1. Kaynak güç kaynağı: çıkış gücü ve kaynak özellikleri, önerilen kaynak işlemi yöntemiyle eşleşmeli ve ana kontrolöre bağlı bir arayüz kurulmalıdır.

2. Tel besleyici ve kontrol ve hız düzenleme sistemi.Tel besleme hızı kontrolü yüksek hassasiyetli tel sürme makinesi için, kontrol devresi hız ölçümü geri bildirimi eklemelidir.

3. Kaynak kafası hareketli mekanizmasını kullanır.Kaynak kafası, kaynak kafası destek çerçevesi, askılı araba vb.'den oluşur, hassas kaynak kafası mekanizmasına dayanır ve tahrik sistemi enkoder ile donatılmış servo motoru benimser.

4. Kaynak hareketi veya yer değiştirme mekanizması.Örneğin, kaynak silindiri çerçevesi, baş ve kuyruk çerçevesi, devir makinesi, döner platform ve konumlandırıcı, hassas mobil konumlandırıcı, servo motor tarafından tahrik edilecektir.

5. Ana kontrolör.Sistem kontrolörü olarak da bilinir, esas olarak çeşitli bileşenlerin bağlantı kontrolü, kaynak prosedürlerinin kontrolü, ana kaynak parametrelerinin ayarlanması, ayarlanması ve görüntülenmesi için kullanılır.Gerekirse arıza teşhisi ve insan-makine diyalogu gibi kontrol fonksiyonları genişletilebilir.

6. Bilgisayar yazılımı.Kaynak ekipmanında yaygın olarak kullanılan bilgisayar yazılımı, programlama yazılımı, fonksiyon yazılımı, proses yöntemi yazılımı ve uzman sistemi içerir.

7. Kaynak kafası yönlendirme veya izleme mekanizması.Otomatik ark voltajı kontrolörü, kaynak tabancası sapma cihazı ve izleme sistemi.

8. Yardımcı cihazlar.Tel besleme sistemi, sirkülasyon suyu soğutma sistemi, akı geri kazanım konveyörü, kaynak teli desteği, kablo hortumu ve traktör gibi

Bizimle temasa geçin

Mesajınız Girin